Nowe Podkarpacie

Reklama

PETROGEO - BADANIA JAKOŚCI WODY

BADANIA JAKOŚCI WODY

Kontrakty Autosanu w prokuraturze

SANOK/KROSNO. Zmówienia firmy pod lupą śledczych Kontrakty Autosanu w prokuraturze ...

Każdy gol mnie cieszy

Każdy gol mnie cieszy Rozmowa z Rafałem Nikodym, piłkarzem Startu Rymanów, królem strzelc...

Faworyci na czele

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Faworyci na czele

Nie chciał zabić brata

RYMANÓW-ZDRÓJ/KROSNO. Proces oskarżonego o usiłowanie zabójstwa Nie chciał zabić brata ...

Minorowo przed derbami

PIŁKA NOŻNA. IV LIGA PODKARPACKA Minorowo przed derbami

Baseny pod specjalnym nadzorem

SANOK. Siła wyższa czy brak odpowiedzialności? Baseny pod specjalnym nadzorem

Koniec marzeń o finale

ŻUŻEL. II LIGA. Półfinał play-off Koniec marzeń o finale

Skarga na „biedronkowy” Parking

Krosno Skarga na „biedronkowy” Parking

Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

JASŁO. Pamięci Żydów wywiezionych do Bełżca Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku...

W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku... Markiem Wiatrem, dyrektorem artystycznym Fest...

Trud rolniczej pracy

KOŃSKIE Trud rolniczej pracy

„DROZDBUD” – kompleksowe usługi budowlane

– kompleksowe usługi budowlane

 • PETROGEO - BADANIA JAKOŚCI WODY

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Kontrakty Autosanu w prokuraturze

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Każdy gol mnie cieszy

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Faworyci na czele

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Nie chciał zabić brata

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Minorowo przed derbami

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Baseny pod specjalnym nadzorem

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Koniec marzeń o finale

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Skarga na „biedronkowy” Parking

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku...

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Trud rolniczej pracy

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • „DROZDBUD” – kompleksowe usługi budowlane

  środa, 14 sierpnia 2019 04:41

Najlepsi samorządowcy nagrodzeni

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

RZESZÓW. XIX edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

 

 

W stolicy województwa, 24 maja, spotkali się podkarpaccy samorządowcy podczas Dnia Samorządu Terytorialnego. Była to również doskonała okazja do wyróżnienia najlepszych włodarzy w kategoriach: powiat, miasto, gmina. Laureatami XIX edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, zorganizowanej przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, zostali: starosta dębicki Piotr Chęciek, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz wójt gminy Kamień Ryszard Bugiel.

Każdego roku samorządowe święto gromadzi w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie podkarpackich włodarzy powiatów, miast i gmin oraz pracowników instytucji samorządowych. Obchody poprzedziła msza św. w intencji samorządów i ich mieszkańców w kościele farnym. W uroczystości uczestniczyli marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicemarszałek Ewa Draus, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz wraz z radnymi, parlamentarzyści, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych i podkarpacka młodzież.

Liderzy samorządności w województwie podkarpackim. Stoją od prawej: Tadeusz Chrzan – starosta jarosławski, Józef Jodłowski – starosta rzeszowski, Adam Woś – burmistrz Sieniawy, Marek Ustrobiński – wiceprezydent Rzeszowa wraz z wręczającymi pamiątkowe dyplomy – marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem i Mirosławem Antonowiczem – członkiem zarządu PKP SA.

fot. Andrzej Józefczyk

Od 19 lat święto samorządowców jest również okazją do nagrodzenia ich pracy, wysiłku i zaangażowania w rozwój kierowanych przez nich powiatów, miast i gmin. Służy temu organizowana przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Ten konkurs plebiscyt cieszy się niesłabnącą popularnością wśród podkarpackich samorządów. Co roku bierze w nim udział kilkadziesiąt z nich, a ponad 2/3 spośród 181 podkarpackich jednostek terytorialnych jest zrzeszonych w PSST.

Poprzez przyznanie tytułu najlepszego starosty, prezydenta/burmistrza i wójta docenieni są ci samorządowcy, którzy starają się jak najwięcej robić dla rozwoju i polepszenia życia swojej lokalnej społeczności. Tegoroczna edycja PNS przebiegała pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. (…)

Tekst Marzena Miśkiewicz

Więcej w nr 21 NOWE PODKARPACIE z 29 maja 2019 r.

Ponadto w aktualnym wydaniu znajdziesz przegląd wydarzeń z regionu, informacje sportowe, rozrywkę. Zapraszamy!

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS