Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama

ZETO - KASY FISKALNE ONLINE

Płatny materiał reklamowy

Przebaczenie i ugoda

KROSNO. Proces przeciwko byłemu funkcjonariuszowi SB  

Nieprzytomną kobietę wrzucili do przepustu

MILCZA. Kierowca i pasażer będą odpowiadać za zabójstwo  

Odnaleźli schrony i łączący je korytarz

KROSNO. Podczas badań archeologicznych prowadzonych na działce przyległej do budynku byłej...

Michalici kształcą kadrę dla przyszłej biorafinerii

MIEJSCE PIASTOWE. Technikum Petrochemiczne pod patronatem Orlenu  

Naczelnik z kolejarskiej dynastii

Bieszczadnikiem sensu stricto Józef Bryndza nigdy nie był, ale komponując zbiór biografii bi...

Tygodnik regionalny przestaje istnieć

Żegnamy się po 49 latach...  

Zwycięski marsz Partyzanta

PIŁKA NOŻNA. IV LIGA PODKARPACKA Zwycięski marsz Partyzanta

Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

Zbyt dużo błędów Polaków

FUTSAL. Turniej Państw Wyszehradzkich w Krośnie Zbyt dużo błędów Polaków

Dominacja Szymona Łukaszczyka

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski Dominacja Szymona Łukaszczyka

Srebro i brąz krośnian

LEKKOATLETYKA. Mistrzostwa Polski juniorów w biegach górskich Srebro i brąz krośnian ...

Medalowe rozpoczęcie sezonu

KARATE. Turniej w ukraińskiej Żółkwi Medalowe rozpoczęcie sezonu

 • ZETO - KASY FISKALNE ONLINE

  środa, 02 października 2019 04:08
 • Przebaczenie i ugoda

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Nieprzytomną kobietę wrzucili do przepustu

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Odnaleźli schrony i łączący je korytarz

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Michalici kształcą kadrę dla przyszłej biorafinerii

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Naczelnik z kolejarskiej dynastii

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Tygodnik regionalny przestaje istnieć

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Zwycięski marsz Partyzanta

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Zbyt dużo błędów Polaków

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Dominacja Szymona Łukaszczyka

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Srebro i brąz krośnian

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Medalowe rozpoczęcie sezonu

  środa, 02 października 2019 04:00
Reklama

Poznamy najlepszych samorządowców

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

XIX Podkarpacka Nagroda Samorządowa

 

 

W piątek, 24 maja podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego wręczone zostaną statuetki najlepszemu wójtowi, burmistrzowi/prezydentowi i staroście w województwie podkarpackim za rok 2018. Komisja Nominacyjna wybrała już 15 kandydatów, po pięciu w każdej z kategorii.

W Komisji Nominacyjnej pracowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Przysłane ankiety oceniali również najlepszy wójt, burmistrz i starosta z ubiegłorocznej edycji oraz pomysłodawca PNS prezes „Nowego Podkarpacia” Tadeusz Więcek.


Piętnastka wybrana

Po dokładnej ocenie sporządzony został protokół z 15 nominowanymi samorządami (po pięć w każdej kategorii). 24 maja spotka się Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, która dokona ostatecznego wyboru najlepszego wójta, burmistrza/prezydenta i starosty na Podkarpaciu w 2018 r. Wyniki zostaną ogłoszone 24 maja podczas uroczystej gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W tym roku rozpoczną się o godz. 9.00 uroczystą mszą św. w intencji podkarpackich samorządów w kościele farnym. Po jej zakończeniu nastąpi parada samorządów terytorialnych ulicami Rzeszowa do Wojewódzkiego Domu Kultury, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się konferencja okolicznościowa.


Statuetki i wieczne pióra

Laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2018 otrzymają statuetki z brązu wykonane przez artystę-rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego-Zajdla, a także dyplomy gratulacyjne i wieczne pióra z faksymile od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kapituła PNS przyzna też tytuł „Lider samorządności”.  Uhonorowane zostaną nim samorządy, które przez trzy poprzednie edycje konkursu-plebiscytu były nominowane do nagrody. – Ponadto wybrana będzie najlepiej prowadzona strona internetowa i fanpage na Facebooku przez profesjonalne jury wśród samorządów, które złożyły ankiety. Dodatkowo, internauci wybierają najlepszą ich zdaniem stronę internetową w kategoriach – powiat, miasto i gmina. W tym drugim przypadku oceniane są strony internetowe wszystkich podkarpackich samorządów – tłumaczy Tadeusz Więcek, pomysłodawca Podkarpackiej Nagrody Samorządowej i jej kurator.


Inwestycje w gminach i powiatach

Konkurs-plebiscyt Podkarpacka Nagroda Samorządowa, od 19 lat organizowany jest przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie. Tegoroczna edycja PNS przebiega pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. To oznacza, że pod ocenę Komisji Nominacyjnej i Kapituły PNS brane są inwestycje zrealizowane w 2018 roku oraz inwestycje zaplanowane na rok 2019,

które w specjalnej ankiecie opisały poszczególne samorządy. – Zgodnie z regulaminem, inwestycje wykonane i planowane oceniamy poprzez pryzmat budżetu danej gminy. Jest to po to, aby dać równe szanse wszystkim samorządom, zarówno tym dużym, jak i małym – podkreśla Tadeusz Więcek.


Biznes wspiera

Podkarpacką Nagrodę Samorządową, a tym samym samorządy, wspierają firmy, które z nimi współpracują. W tym roku strategicznym mecenasem nagrody jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. PNS wspierają ponadto mecenasi: Polskie Koleje Państwowe, Poczta Polska, Orlen Upstream, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i ZETO Rzeszów.

Od pierwszej edycji konkursu-plebiscytu partnerem medialnym jest TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów, a organizatorami – Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie i Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie”.

/WZ-S/ i /AJ/

 

NOWE PODKARPACIE nr 20 z 22 maja 2019 r.

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS